Szkoła św. Maksymiliana
w Laskach
05-080 Izabelin
ul. Brzozowa 75
tel. +48 (22) 75 23 178


Nasza Szkoła

Historia

Nasz Patron

Tradycje

Nauczyciele

Samorząd

Aktualności

Absolwenci

Kontakt

 
ROK SZKOLNY 2007/2008

Na czas wakacji żegnamy wszystkich sympatyków naszej Szkoły słowami ks. Jana Twardowskiego: "Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

Życzymy wszystkim miłego odpoczynku i zapraszamy na naszą stronę internetową po wakacjach...
W górach, nad morzem, nad jeziorami... niech czuwa nad nami Święty Ojciec Maksymilian Kolbe   ...   więcej"Dnia 18.06.2008 roku odbyło się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Róży Czackiej uroczyste ślubowanie absolwentów naszych szkół w Laskach"

W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania przygotowała Szkoła Świętego Maksymiliana. Spotkanie uczniów, nauczycieli i gości rozpoczęło przedstawienie musicalu pt. "Pod kocim pazurem" na podstawie wierszy Stanisława Barańczaka. Oprawę muzyczną przygotowali: Maksymilian Chlewiński (akompaniament na fortepian), Damian Osiewak (bongosy). Ze szczególnym gromkim aplauzem spotkał się śpiew solowy Dominika Strzelca - tegorocznego Absolwenta.
Nad całością musicalu, jako reżyser czuwała Pani Edyta Budzyła.
Następnym punktem programu było wprowadzenie Pocztu Sztandarowego Ośrodka, przy którym uczniowie dokonali ślubowania. Słowa pożegnania wygłosili: Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża Anna Maria Sikorska, Prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Pan Władysław Gołąb. Pan Dyrektor Ośrodka Piotr Grocholski wręczył nagrody dla najlepszych uczniów   ...   więcej"Wystawa KWIATY LASEK"

Zapraszamy do kawiarenki naszego Ośrodka do obejrzenia wystawy fotografii autorstwa Tomasza Grzyba (naszego tegorocznego absolwenta)  ...   więcejDnia 12.06. 2008 roku miał miejsce konkurs "Jaka to piosenka"

Najlepsi z klas rywalizowali ze sobą w trzech rundach. Do finału przeszły dwie drużyny: z klasy Ia Gimnazjum oraz z klasy II Zawodowej.
Dużą niespodzianką była wygrana klasy pierwszej Grzegorza Stachowicza oraz Marcina Świata, którzy pokonali nawet uczniów ze Szkoły Zawodowej   ...   więcej"Dnia 11.06.2008 o godzinie 10.50 przybyli do naszej Szkoły znani rajdowcy motocyklowi: p. Jacek Czachor i p. Marek Dąbrowski"

Na początku spotkania opowiadali swoje przygody z rajdów, z różnych zakątków świata. Mieliśmy okazje obejrzeć motor, na którym p. Jacek miał uczestniczyć w rajdzie Paryż-Dakar (odwołany ze względów bezpieczeństwa). Na koniec spotkania każdy, kto zdobył się na odwagę mógł z p. Jackiem przejechać się tym motocyklem po boisku szkolnym. Było to dla nas niezapomniane przeżycie i wspaniała przygoda. Z tej przygody skorzystali również najodważniejsi nasi nauczyciele, łącznie z Panem Dyrektorem, którego można zobaczyć na zdjęciu   ...   więcej"Dnia 09.06.2008 w naszej Szkole odbyła się SPARTAKIADA SPORTOWA, organizowana jak zwykle pod koniec roku szkolnego"

Radości było wiele, cieszyły się dzieci i nauczyciele... Była bardzo zdrowa rywalizacja. Każdy chciał pokazać, co potrafi i zdobyć nagrodę. Taki dzień jest bardzo oczekiwany. Młodzież przygotowywała się starannie do zawodów i pobijania rekordów własnych. Nastąpiło uroczyste rozpoczęcie. Orkiestra poprowadziła wszystkich uczniów i nauczycieli na boisko sportowe. Komisje zajęły miejsca przy stolikach sędziowskich, a zawodnicy ustawili się na miejscu startu   ...   więcej"W dniach 5-6.06.2008 nasza młodzież broniła prac dyplomowych"

Prace zostały wykonane na zajęciach z zawodów: ceramiki, tkactwa, metalu, drewna, ogrodnictwa. Komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Wojciech Święcicki, Elżbieta Tarczałowska, Renata Orzechowska, Joanna Owidzka, Kazimierz Leszczyński, Wiktor Dubaniewicz, Sylwia Romatowska  ...   więcej"Wycieczka do Krynicy Morskiej"

W dniach 2.06-6.06. 2008r. klasa III gimnazjum była na wycieczce nad Morzem Bałtyckim. Pogoda i humory dopisywały przez cały czas. Wycieczka miała wiele atrakcji. Uczniowie wysłuchali koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, zwiedzali okręt wojenny "Błyskawica" w Gdyni. Ogromną radość sprawił rejs statkiem wycieczkowym "Dragon", który stylizowany jest na okręt piracki. Był również spacer i lody na Gdańskiej starówce.
Bardzo duże wrażenie na uczniach wywarło zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tak okrutnym miejscem.
Był również czas na beztroskie leniuchowanie na krynickiej plaży. Wszyscy wrócili zadowoleni, a po cichu pytają: "Gdzie pojedziemy następnym razem ?"   ...   więcej"Spełnione marzenia - to, co niemożliwe, stało się możliwe"

Marzenie dziewcząt o wyjeździe gdzieś daleko: do Ameryki, Włoch, Anglii wydawały nam się całkowicie nierealne. Zbywane były słowami - "Westchnij do Pana Boga, On próśb wysłuchuje" - ale bez przekonania. Tak mało wiary w nas, a On próśb wysłuchuje i jednak to, co niemożliwe, możliwym się staje!
19 maja 2008 r. godzina 15.20 - wylatujemy samolotem do Londynu. Po niespełna dwóch godzinach - lotnisko Heathrow i ... Londyn!   ...   więcej"29.05.2008 naszą szkołę odwiedził znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc"

Poniżej przedstawiamy zapis wywiadu, przeprowadzonego przez uczniów drugiej klasy gimnazjalnej, Sebastiana Komorowskiego oraz Krzysztofa Sienkiewicza   ...   więcej"12-13.05 2008 Pielgrzymka do Oświęcimia"

Ostatnim etapem pielgrzymowania szlakiem Świętego Maksymiliana - Patrona Naszej Szkoły był Oświęcim. Bazą noclegową był Dom Rekolekcyjny Ojców Franciszkanów w miejscowości Harmęże   ...   więcej05.05.2008 Sesja majowa na temat "Święty Maksymilian wśród nas"

Dnia 05.05.2008 roku z inicjatywy Grona Pedagogicznego naszej szkoły odbyła się w Laskach sesja poświęcona duchowości i życiu Ojca Maksymiliana Kolbe.
Zaproszenie przyjęli: Ojciec prof. Roman Soczewka z Niepokalanowa, Ojciec dr Marek Augustyn z Krakowa oraz Siostra Teresa Maria Michałek, Przełożona Sióstr Mniejszych Maryi Niepokalanej.
Sesji towarzyszyła wystawa cennych pamiątek związanych z życiem Ojca Kolbe, wypożyczonych z Muzeum w Niepokalanowie.
Prelegenci zostali odznaczeni medalem - "Przyjaciel Szkoły Świętego Maksymiliana".
To niezwykłe spotkanie, w którym uczestniczyły Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, księża i pracownicy świeccy z naszego Ośrodka odbyło się w miłej, braterskiej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że było to możliwe dzięki duchowemu wsparciu Ojca Maksymiliana Kolbe - Patrona Szkoły   ...   więcej"Pielgrzymka do Rzymu 26.03.-06.04.2008"

Relacja z podróży autorstwa Justyny Drabińskiej, uczennicy kl. III b

26 marca 2008 roku

Wyjechaliśmy na pielgrzymkę. Z Lasek pojechaliśmy do Rabki, gdzie czekała na nas smaczna kolacja. W Rabce mieliśmy Mszę Świętą   ...   więcej"03.03.2008 roku grupa naszych uczniów pielgrzymowała do Zduńskiej Woli, miejsca urodzin Ojca Maksymiliana Kolbe"

W samo południe w Kościele Najświętszej Maryi Panny, gdzie przed 114 laty przyjął chrzest Ojciec Maksymilian odprawiona została Msza Święta, po której uczniowie ponowili akt oddania i zawierzenia siebie Patronowi szkoły  ...  więcej"W dniach 27-29.02.2008 r. młodzież naszej szkoły przeżywała Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Jakub Szcześniak"

W czasie tych dni wspólnie wędrowaliśmy z Małym Księciem, którego znamy z książki Antoine'a de Sant Exupéry  ...  więcej29.01.2008 w szkole odbyła się zabawa dydaktyczna "Australia Day"

Podstawowym celem zabawy było zachęcenie uczniów i nauczycieli do nauki języka angielskiego, poznanie potraw i zwyczajów Australijczyków oraz integracja całego środowiska szkoły. Zabawę zorganizowali i poprowadzili nasi nauczyciele Sylwia i Sebastian Romatowscy. Wszyscy bawili i uczyli się na wesoło. W zabawie wzięły udział woluntariuszki z Australii, które częstowały uczestników tradycyjnymi ciasteczkami i owocami z ich kraju  ...  więcej"Koncert muzyki dawnej"

18.01.2008 w kościele pw. Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście odbył się koncert pieśni dawnych z Włoch i Hiszpanii w wykonaniu uczniów Liceum LXVII im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie.

Po koncercie odbyła się aukcja prac wykonanych przez naszych uczniów. W imieniu nauczycieli i uczniów dziękujemy za koncert i wcześniejszy występ, który odbył się w Szkole. Dziękujemy; Agacie Kamińskiej, Katarzynie Szymańskiej , Aleksandrze Ejsmont, Aleksandrze Orkan-Łęckiej, Monice Derdzie, Bartłomiejowi Sadowskiemu oraz wszystkim, którzy brali udział w aukcji lub przekazali "cegiełkę" na rzecz Lasek.

Całość zebranej sumy (która zostanie przeznaczona na cele pracowni plastycznej w Laskach) wynosi 2,023,80."01.12.2007-08.12.2007 - Maksymilian Chlewiński w USA"

W dniach 01.12.07 - 08.12.07 przebywał w USA nasz uczeń klasy III gimnazjum Maksymilian Chlewiński. Maks jest utalentowanym pianistą i jest to już jego kolejny wyjazd zagraniczny. Poprzednio koncertował w Japonii. Maksymilianowi w Nowy Jorku towarzyszyła nauczycielka fortepianu pani profesor Małgorzata Samulak oraz tata pan Bogdan Chlewiński  ...  więcej"Listopad - sukces Dominika Strzelca"

W listopadzie uczeń klasy IIIa Dominik Strzelec odebrał w programie II TVP statuetkę "Zaczarowanego ptaka" za zajęcie drugiego miejsca w konkursie organizowanym przez panią Annę Dymną.

Jest to już kolejna nagroda naszego uzdolnionego wokalisty. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni ."29.11.2007 - konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Świętym Maksymilianie"

Uczniowie mieli kilka tygodni na zapoznanie się ze szczegółami życia i powołania Ojca Kolbego. Konkurs miał charakter rozgrywki drużynowej. Zespoły klasowe odpowiadały na losowo wybrane pytania. Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat Świętego. Wygrał zespół klasy II zaw. przed zespołami klasy IIIb i IIIa."18.10. 2007 - uroczyste nadanie Szkole im. Świętego Maksymiliana"

Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły. Na sali odbyła się poruszająca inscenizacja wykonana przez uczniów o życiu, śmierci i posłannictwie Maksymiliana. Reżyserem i pomysłodawcą był Pana Marek Wójcicki. Przedstawiono kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z opieką nad uczniami niewidomymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Laskach  ...  więcej"15.10.2007 - pielgrzymka klas gimnazjalnych do Niepokalanowa"

Uczniowie klas pierwszych gimnazjalnych pojechali na jednodniową wycieczkę do Niepokalanowa. Wyjazd zorganizował pan Marek Wójcicki. Uczniowie zwiedzali muzeum, budynek straży, brali udział w uroczystej Mszy Świętej, rozmawiali z zakonnikami  ...  więcej"3.09.2007 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008"

W tym roku szkolnym czekało na uczniów wiele niespodzianek. Szkoła została wyposażona w nowe stoliki, krzesła i szafy. Na tzw. skrzydle północnym została gruntownie przebudowana łazienka dla chłopców i dostosowana dla uczniów na wózkach. W dawnej świetlicy powstała urządzona przez panią Elę Tarczałowską nowa pracownia plastyczna. Jest teraz większa, lepiej doświetlona, a uczniowie mogą pracować przy specjalnie wykonanych na zamówienie stolikach.

Od tego roku rusza pełną parą pracownia informatyki z sześcioma stanowiskami i drukarką brajlowską . Zajęcia szkolne w pracowni prowadzić będzie pani Małgosia Rutkowska.

Nauczycielka języka polskiego pani Małgosia Karwowska po 10 latach pracy w naszej Szkole podjęła pracę w szkole podstawowej. Na miejsce pani Małgosi została zatrudniona pani Magdalena Keczmerska, dla której będzie to pierwszy rok pracy w naszym Ośrodku.

W pierwszej klasie gimnazjalnej uczyć się będzie jedenaścioro uczniów, a w pierwszej zawodowej pięcioro.

Z okazji 25- lecia Kanonizacji Ojca Kolbego, 40-lecia powstania budynku szkoły i 70- lecia opieki nad uczniami niewidomymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Ośrodku w Laskach, zaplanowaliśmy kilka uroczystości:
- nadanie Szkole imienia Świętego Maksymiliana
- wprowadzenie nowej tradycji przyznawania medalu "Przyjaciel Szkoły Świętego Maksymiliana"
- poświęcenie figury Świętego Maksymiliana i ustawianie jej na honorowym miejscu
- wycieczki do miejsc związanych z życiem Patrona
- konkurs wiedzy o Świętym Maksymilianie.


               

powrót do strony głównej


©Laski 2008